UyWikiTasdiqlashBuyurtma qo‘lda tekshirish vaqtida tiqilib qoldi
Sectigo va DigiCert sertifikatlashtirish markazlari menejerlari, agar buyurtma qo‘lda ko‘rib chiqish/tekshirish uchun belgilangan bo‘lsa, barcha buyurtmalarni qo‘lda ko‘rib chiqishni talab qiladi. Buyurtmalarni qayta ishlash uchun odatda 1-2 ish kuni ketadi. Ular qo‘lda tekshirish vaqtida saytingiz onlayn va ishlayotganligiga ishonch hosil qiling, chunki sayt yuklanmagan bo‘lsa, ular SSLni rad etishi mumkin. Buyurtmani qo‘lda ko‘rib chiqish uchun "muzlatib qo‘yish" mumkin bo‘lgan bir nechta sabablar mavjud.
Qo‘lda yoki xususiy tekshirish uchun ariza topshirishingiz kerak bo‘lgan eng keng tarqalgan sabablar
• Janubiy Koreya, Shimoliy Koreya, Sudan, Afg‘oniston, Eron, Iroq kabi ba'zi mamlakatlarni qo‘lda tekshirish mumkin;
• Taqiqlangan mamlakat. Afg‘oniston (AF), Kot-d'Ivuar (CI), Kuba (CU), Eritreya (ER), Gvineya (GN), Iroq (IQ), Eron (IR), Koreya Xalq Demokratik Respublikasi (KP), Liberiya (LR), Myanma (MM), Ruanda (RW), Sudan (SD), Sierra Leone (SLSSSY), Janubiy Arab Respublikasi (SL), Sudan (Sudan) kabi mamlakatlardan buyurtma berilgan.
• Domen nomi mashhur brend nomini o‘z ichiga oladi, masalan, facebook-app.com, sony-shop.net, dellshop.com;
• Domen nomi oʻxshash brend nomiga ega, masalan, “sibmama.com” domeningiz, lekin tekshirish tizimi uni “sIBMama” deb hisoblashi va brendni “IBM” deb belgilashi mumkin. Menejerlar bunday holatlarni qo‘lda ko‘rib chiqadilar;
• Domen nomida "stop so‘zlari" mavjud, masalan, "to‘lash, onlayn, xavfsiz, bron qilish, do‘kon, bank, o‘tkazma, pul, elektron to‘lov, to‘lov, himoya, zo‘ravonlik, terrorchilar va boshqalar", bu holda tekshirish qo‘lda ham amalga oshiriladi;
• Domen nomi qora ro‘yxatga kiritilgan yoki yomon obro‘ga ega;
✔ Jarayonni tezlashtirish uchun nima qilishim mumkin?
Siz to‘g‘ridan-to‘g‘ri Sectigo va DigiCert menejerlari bilan chat orqali bog‘lanishingiz va buyurtmangiz bilan vaziyatni muhokama qilishga urinib ko‘rishingiz mumkin.

ГлавнаяWikiВалидацияЗаказ застрял при ручной проверке
Менеджеры сертификационных центров Sectigo и DigiCert требуют пересмотреть все заказы вручную, если заказ был помечен для ручного рассмотрения/проверки. Обычно рассмотрение заказов занимает около 1-2 рабочих дней. Убедитесь, что ваш сайт находится в сети и работает, пока они проводят ручную проверку, так как они могут отклонить SSL, если сайт не загружен. Существует несколько причин, по которым заказ может быть "заморожен" для ручной проверки.
Наиболее распространенные причины, по которым приходится обращаться за ручной или фирменной валидацией
• Некоторые страны могут быть проверены вручную, например, Южная Корея, Северная Корея, Судан, Афганистан, Иран, Ирак;
• Запрещенная страна. Заказ сделан из таких стран, как Афганистан (AF), Кот-д'Ивуар (CI), Куба (CU), Эритрея (ER), Гвинея (GN), Ирак (IQ), Иран (IR), Корейская Народно-Демократическая Республика (KP), Либерия (LR), Мьянма (MM), Руанда (RW), Судан (SD), Сьерра-Леоне (SL), Южный Судан (SS), Сирийская Арабская Республика (SY), Зимбабве (ZW).
• Доменное имя включает в себя название известного бренда, например, facebook-app.com, sony-shop.net, dellshop.com;
• Доменное имя имеет схожее название бренда, например, ваш домен "sibmama.com", но система проверки может считать его как "sIBMama" и отметить бренд "IBM". Менеджеры проверяют такие случаи вручную;
• В доменном имени есть "стоп-слова", например, "pay, online, secure, booking, shop, bank, transfer, money, e-payment, payment, protection, violence, terrorists, and others", в этом случае проверка также будет проводиться вручную;
• Доменное имя находится в черном списке или имеет плохую репутацию;
✔ Что я могу сделать, чтобы ускорить процесс?
Вы можете попробовать связаться с менеджерами Sectigo и DigiCert напрямую через чат и попытаться обсудить ситуацию с вашим заказом.